تبلیغات
نوشته های یک پسر شاد - اسپانیا در آستانه حذف از یورو ۲۰۰۸

نوشته های یک پسر شاد

اسپانیا در آستانه حذف از یورو ۲۰۰۸

سه شنبه 7 اسفند 1386
به نقل از آسوشیتد پرس، هیچ كدام از روزنامه های اسپانیایی اخبار مربوط به تحریم احتمالی فوتبال اسپانیا را پوشش نمی دهند؛ اما هراس از حذف اسپانیا به وضوح در سطح رسانه ای این كشور قابل لمس است.
ویلیام گایارد سخنگوی بخش دولتی فوتبال اروپا، در این زمینه گفت: این هشدار جدی به منزله پایان راه برای فوتبال اسپانیا نیست؛ اما چندان هم با خط پایان فاصله ندارند.
وی افزود: دخالت دولت تحمل ناپذیر است. تمام فدراسیون هایی كه تیمشان در المپیك 2008 پكن بازی می كند، باید هر چه سریعتر انتخابات را انجام دهند؛ اما اسپانیا صبر می كند تا دوره 4 ساله ریاست میگل ویار به پایان برسد و این دخالت آشكار دولت در فوتبال است.
فیفا در ایمیلی به فدراسیون فوتبال اسپانیا نوشته است: ما به قوانین بین المللی و داخلی هر كشور نهایت احترام را قائل هستیم؛ اما كشوری كه عضو فیفا می شود، باید قوانین آن را نیز اجرا كند و مادامی كه حكمی دریافت می كند، بدون چون و چرا باید آن را به مرحله اجرا در آورد.
منابع خبری در گزارشی از روند مذاكرات فیفا با اسپانیا مشكل فیفا با این كشور را همان مشكلی دانستند كه این سازمان با ایران، كویت، بوركینافاسو، تركیه و آلبانی داشته است.
این خبرگزاری در ادامه می نویسد: مشكل فیفا با كشورهای مذكور حل شد؛ اما اسپانیا همچنان از خود مقاومت نشان می دهد كه می تواند باعث حذف قطعی این تیم از یورو 2008 شود.
[ سه شنبه 7 اسفند 1386 - 07:02 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| پویا ] [فوتبال , ] [+]